UR3LCM/qrp(p)

Як я лагодив GP888 (частина друга) До останнього гвинтика

Про те, як я розібрав станцію на запчастини, ще й майже нічого у ній не розтрощивши (додаються світлини посередньої якости)

Ось коротенька оповідь із світлинами про те як розібрати станцію.
Світлини я робив тоді швидкодоступними засобами, для нотування процесу. Аби не забути, що де стояло і скільки чого було. Вони мають досить задовільну якість, проте своє призначення цілком виконують. Гадаю, що і вам вони будуть цікаві.
Одже, щоб розібрати станцію і замінити вихідний транзистор треба:
1. Відкрутити антену.
2. Зняти ручки на регуляторі гучности і валкодері. Ручки одягнені на вал і тримаються з допомогою сталевих пружинних затискачів. Зняти ручки можна пальцями. При потребі можна ще й чимось підважити, проте варто стежити щоби затискачі не повипадали та не загубилися.
3. Повідкручувати гайки на з'єднувачі антени, на регуляторі гучности і на валкодері.
Гайка на з'єдувачі антени у моїй станції стоїть латунна, то ж має блискучо-жовтий колір і її добре видно, але гайки на регуляторі гучности і валкодері гадаю, що сталеві і мають чорне покриття схоже на пластик корпусу, то ж відразу їх і не помітиш.
Гайки найкраще було би відкручувати спеціальним ключем, проте я успішно скористався тими ж хінськими довгогубцями.

4. Під сталевими гайками стоять гумові ущільнувальні шайби. Їх треба зняти, наприклад пінцетом.
5. Потім треба зняти пластикову кришку попід ручками. Ця кришка має спеціальні заглиблення і додатково скріплює металеву та пластикову дечки корпусу збоку. Якщо її не зняти, то половинки корпусу просто не віднімеш.

6. Тепер треба відкрутити чотири довгі шурупи, які скріплюють металеве та пластикове дечко корпусу. Тут я вирішив відступитися від східних традицій і задіяв окремо придбану якісну хрестову вкладку до викрутки.

7. Далі відсуваємо пластикову скобу затискувача у бік дисплея простолегло площині плати, і від'єднуємо плоский кабель яким приєднуються клавіатура, динамік і мікрофон. Скобу можна відсунути пальцями, зачепивши за виступи пообидва боки.
8. Знімаємо гумові деталі з корпусу: накладку кнопок PTT та MONI, ущільнувач гнізд гарнітури або тангенти, а також гумову пробку до цих гнізд.

9. Викручуємо два гвинтики M2 по обидва боки від рідкокристалічного індикатора (див. поз. 1 та поз. 2).

Якість цих гвинтиків на моїй станції була зовсім нікчемна і один із них під викруткою попросту розпався. Збираючи станцію, я замінив їх на нові, -- MADE IN USSR. Тут треба простежити щоби новий гвинт праворуч дисплея не закоротив шапкою сусідній світлодіод.
10. Відпаюємо у двох місцях плату контролера(лівий та правий кут долі, див. поз. 3 та поз. 4). Плату припаяно до металевої рамки-екрану. Потужности 25-ти Ватного паяльника тут було вочевидь замало, отож довелося скористатися потужнішою паяльною станцією.

До рамки притуляється пластмасова стінка із контактами акумуляторного блоку. Щоб вберегти пластик від розпеченого заліза я вклав між рамкою і пластмасою картонну прокладку та з боку пластику підсилив захист від локальних перегрівів товстою алюмінієвою фольгою, здається від бляшанки із кавою. Гадаю, що порожні пивні бляшанки тут придатні також. NB Рештки припою можна знімати дерев'яною зубочисткою.
11. Підіймаємо плату зі сторони пайки і обережно витягуємо із металевого рамки та дечка.

12. Від'єднуємо шлейф, який з'єднує плату контролера із платою радіотракту. Шлейф можна від'єднати на будь-якому із кінців, зрештою я від'єднав його від плати радіотракту і гадаю, що це є добрим рішенням. Шлейф затискується скобою подібно до шлейфа клавіатури, проте тут скобу треба відсувати вгору, перпендикулярно до площини плати. Плату контролера ховаємо далі у шухляду.

13. Викручуємо аж дев'ять, чи то шурупів, чи то гвинтів із цальовою нарізкою, якими плата радіотракту притиснута до металевого дечка.

Мені пощастило, усі дев'ять гвинтів я впевнено відкрутив згаданаю якісною хрестовою викруткою. Діяти тут треба точно, енергійно та з допомогою якісного, добре підібраного до гвинтів інструменту. Гвинти можуть прикипіти до дечка і тоді можна зірвати шліци, що потягне за собою купу зайвих проблем із видаленням решток, та навіть із свердлюванням. Одже спершу знайдіть, купіть або позичте якісний інструмент, потренуйтеся і рішуче дійте. Збираючи станцію я трохи змастив гнізда для гвинтів мастилом. Гадаю, що це колись полегшить демонтаж.
14. Відпаюємо дріт між платою і з'єднувачем антени. Тут достатньо відпаяти дріт від з'єднувача і трохи відігнути його.
15. Витягуємо плату радіотракту із рамкою.

16. Знімаємо і ховаємо термопровідну прокладку, яка вкладена між транзистором і металевим дечком. Прокладка може опинитися приліпленою як до дечка, так і до транзистора.

Одже... Станцію розібрано! Тепер можна спробувати ще раз, на час ;) Далі буде

Зважайте! Автор цього сайту у жодному разі не відповідає за зміст інформації на інших сайтах на яку можуть вказувати гіпертекстові вказівники на цій сторінці.

©Ihor Sokorchuk (UR3LCM), 2010-2013

ПОВЕРНИСЬ