UR3LCM/qrp(p)

Як я лагодив GP888 (частина четверта) Із термофеном у руці

Про те, як я видалив старий та встановив новий транзистор і нарешті зібрав станцію (додаються ще дві світлини посередньої якости)

Станцію розібрано, заміну транзистору вибрано. Тепер надійшов час випробувати себе у ролі радіомонтажника.
(Нумерація послідовности операцій у цій частині статті продовжує нумерацію з другої частини)
Отож:
17. Випаюємо діод на брамці вихідного транзистора (поз. 1 ) та конденсатор на стоці (поз. 3) і ховємо у надійному місці. Особливо -- конденсатор. Обидві ці SMD деталі стоять поряд із транзистором і заважатимуть подальшій роботі (поз. 2 вказує на почакок відліку виводів транзистора).

SMD деталі я випаяв спеціальним паяльником із подвійним жалом (Подвійне жало легко зробити з 10-ти сантиметрового відрізку товстого мідного дроту. Достатньо зігнути його вдвоє і затиснути у звичайний монтажний паяльник). Якщо пробувати відпаяти такі деталі простим паяльником, то можна легко відірвати контакти, що являють собою просту металізацію на деталі.
Обачним треба бути також і з котушками індуктивности. Вони навиті із мідного дроту і налаштовуються відігнутою частиною звоїв. Погнувши котушки ми розлагодимо резонансні кола. Не варто займати і підстроювані резистори.
18. Випаюємо вихідний транзистор. Я був спробував випаяти транзистор простим 60-ти Ватним паяльником. Цієї потужности виявилося замало. Вивід витоку транзистора лежить на широкій "земляній" доріжці, яка додатково поєднана із "землею" на протилежнному боці плати десь із десятком перехідних отворів. Мені довелося скористатися паяльною станцією із термофеном. Демонтаж термофеном тривав на більше двох-трьох хвилин. Температура повітря стояла 305 градусів Цельсія. Для захисту сусідніх деталей від розпеченого повітря я вирізав із товстої фольги, якою раніше відгороджував пластмасу від металевої рамки, захисний екран із вирізом навпроти транзистора. Краї фольги я загорнув за металеву рамку. Ця проста конструкція виявилась досить практичною.
19. Впаюємо новий транзистор 2SK3075. Спершу я скористався спеціалізованим флюсом для SMD монтажу, але потім пропаяв ще раз із флюсом ЛТИ-120. Після ЛТИ-120 стало ще краще :) Але довелося відмивати ділянку плати біля транзистора етиловим спиртом.
20. Впаюємо конденсатор на стоці транзистора. Діод на брамці я вирішив не впаювати, адже встановлений транзистор, на відміну від попереднього, дозволяє мати на брамці як позитивну так і неґативну напруги. Гадаю, що ця зміна у схемі є правильною.
21. Заповнюємо термопровідною пастою заглиблення посередині корпуса транзистора, а решту змащуємо тонюсіньким шаром і ліпимо на нього термопровідну прокладку. Термопровідну пасту кладемо також на дечко напроти транзистора. Я скористався пастою КПТ-8, на яку віддавна ставлю охолоджувачі ("кулери") процесорів на системних комп'ютерних платах. Тут важливо вибрати потрібну кількість пасти. Надлишок пасти погіршує теплопровідність, але при її малій кількості залишаються повітряні порожнини, які проводять тепло ще гірше.
21. Збираємо станцію у зворотній послідовності.

Ось і все! Покищо ;) Доповнення будуть

Зважайте! Автор цього сайту у жодному разі не відповідає за зміст інформації на інших сайтах на яку можуть вказувати гіпертекстові вказівники на цій сторінці.

©Ihor Sokorchuk (UR3LCM), 2010-2013

ПОВЕРНИСЬ