UR3LCM/qrp(p)
Товариська зустріч Chuhuiv-QRP-Meeting, Autumn 2011
У суботу 8 жовтня у м. Чугуєві, що поблизу Харкова, пройшов традиційний радіаматорський ярмарок, організований Чугуївський радіоклубом "Радіохвиля".
Як і планувалося, після ярмарку відбулася товариська зустріч на природі.
Як учасник цих заходів, трохи розповім про те, що я побачив та як це було.
На цьогорічний ярмарок до Чугуєва приїхало з півсотні продавців, переважно з Харківської області, та ще з сотня охочих щось собі придбати радіаматорів.
Треба сказати, що хоча на цьогорічному ярмарку придбати було що, проте він не вирізнявся якимись новинками. Асортимент товарів був досить традиційним.
Наш одноклубник Євген UR4LN придбав собі новий комплект акумуляторів до портативної станції. Я ж, провештавшись кілька годин, нічого цікавого для себе так і не відшукав.
Хоча мав один шанс здійснити свою невеличку мрію. Просто з під носа у мене вихопили пречудовий професійний телеграфний ключ, за ознаками вироблений у перші роки по Другій світовій війні. Я давно підшуковував щось таке для роботи у заходах SKCC.
Але сьогодні був не мій день, і ключ поїхав у приватну колецію, як експонат.
Хоча міг би далі весело вицокувати, надсилаючи у етер телеграфні знаки. Ех...
Я не втерпів, знайшов колекціонера і попросив дозволити мені випробувати його
надбання. Виявилося, що цей хлопець теж небайдужий до телеграфних причандаль
і ми ще довгенько вистукували ключем та обмінювалися враженнями. Ключ був справді чудовий.
Щоб якось зарадити своїй невдачі, я ще раз обійшов ряди і придбав собі - мікрофон :)
Далі робити на ярмарку було вже нічого, тож я відшукав Євгена. Ми гукнули охочих, і гуртом вирушили на товариську зустріч на берег Сіверського Дінця.
Погода у цей день видалася на славу. У передобідню пору ми почувалися наче вареники на пательні, сонце просто смажило наші боки. Літо знову повернулося, щоб чи не востаннє цьогоріч втішити нас своїм теплом перед вже близькими понурими холодними осінніми дощами.
Опале листя наповнювало повітря неповторним пахощами осені.
Бадьоро ми прокрокували кілька кілометрів і опинилися на широкій луці по якій вилася змією вкрита очеретами спокійна слобожанська річка. Недаремно Майк Йоґансен називав цю місцину Слобожанською Швайцарією. Вздовж берега висоціли височенні тополі.
Вони ніби чекали на нашу радіаматорську експедицію.
Трохи повагавшись - де буде найкраще - ми вибрали собі місце поміж деревами неподалік від берега. Ми вирушили у радіаматорську мандрівку, отож найпершим бажанням було щонайшвидше заявити про себе у етері. Ми розгорнули на землі дротяний диполь на 40 м. Пан Євген продемонстрував нам свої навички - закинув мотузку на гілку, і як досвідчений верхолаз спритно видряпався на тополю. За кілька хвилин один кінець антени уже був закріплений над землею метрів на дванадцять. Другий кінець ми закріпили за інше дерево значно нижче - на висоті зо три метри. Вийшов похилий диполь.
Приєднали кабель до трансивера. Цього разу не передбачалося працювати довгий час, і Євген не брав із собою додаткових зовнішніх акумуляторів. Вирішено було працювати на портативному Yaesu FT-817 від вбудованого батарейного блоку. У такому випадку вихідна потужність зменшується до близько 2 Ватів. Це було вже недалеким і до QRPp потужностей.
Що ж - спробуємо так. Я натиснув ptt і дав загальний виклик :)
Прикро, але на цей загальний виклик мені відразу ніхто не відповів ;)
Я почав сам шукати кореспондентів.
Першим QSO на "Chuhuiv-QRP-Meeting, Autumn 2011" став зв'язок із EM0UBC (59/56, Сергій, Біла-Церква) Це imho мало навіть деяке символічне значення, адже це спеціальний кличний радіостанції Білоцерківського радіоклубу.
Наступним кореспондентом стала шкільна колективна станція - UR4CXI (59/57, Яків, Ерки Черкаської обл.). Сьогодні маємо справді клубний день.
Підбадьорені, ми продовжили...
Ми шукали кореспондентів, вичікували на вигідний момент для QRP виклику, гукали /P /QRP і раз у раз докладали у кошик свіженьких осінніх грибочків, тобто - QSO.
Серед інших, тут цікавим було qso із UR4ZYD (59/58 qsb 57-59, Михайло, Очаків) - ще однією колективною станцією :) Оператором був учень молодших класів. Він відповів нам з першого виклику і впеннено вів зв'язок. Одже його оцінка сили нашого сигналу була досить об'єктивною.
Наших ДВОХ Ватів виявилося достатньо для впевненого зв'язку з ним.
Погарцювавши у етері, ми вирішили, що час дати поні-скакунові спочити, й перейшли до наступних процедур - обіду, купелі у річці, та бесід про наше клубне життя-буття.
Євген прихопив із собою роздруківку Статуту UR-QRP CLUB, отож ми мали можливість обговорити багато конкретних питань щодо діяльности Клубу, змін до його Статуту, а також поміркувати собі просто про QRP без політики ;)
Осінні дні вже недовгі, сонце скотилося ближче до обрію, а ми знову осідлали вороного.
Навіддаленішою станцією у другому таймі стала RA4HGF (59/55, Віктор, Тольятті).
Попри часті клаксони "групи підтримки", це QSO таки відбулося :)
Останнє QSO у "Chuhuiv-QRP-Meeting, Autumn 2011" ми провели із R230Z (59/56, Сергій, Зеленокумськ) - меморіальна станція до 230-тої річниці від заснування міста.
На цьому акумулятор вже остаточно розрядився, монітор стану батареї
сповістив про виснаження джерела живлення і FT-817 вимкнувся,
нагадавши, що час вже рушати додому.
Сонце пірнуло за обрій. Наша цьогорічна осіння товариська зустріч
добігла кінця. Дякуємо усім, хто нас підтримав - усім нашим
кореспондентам!
До нових зустрічей! CU ANG
GL es 73 de UR3LCM/P/QRP UR4LN/P/QRP LS4LEH/P/QRP . .
©Ihor Sokorchuk (UR3LCM), 2010-2013
ПОВЕРНИСЬ